Historia

fot. Televisa

fot. Televisa

Marichuy jest młodą i wesołą dziewczyną o wielkim sercu, wychowaną w przytułku, do którego trafiła już jako niemowlę. Jej matka, obawiając się swojej śmierci, powierzyła ją w opiece księdzu. Jako czternastolatka, Marichuy ucieka z sierocińca i szuka szczęścia krążąc po ulicach Meksyku. Staje się ofiarą napaści pijanego mężczyzny, która wprawia ją w traumę i dręczy nocnymi koszmarami, z których nie potrafi się uwolnić. Zostaje przygarnięta przez Candelarię, praczkę, która nie tylko daje jej dach nad głową, ale również staje się dla niej matką, której nigdy nie miała. Jak się okazuje, jej prawdziwi rodzice żyją i pomimo upływu czasu, nie zaprzestali poszukiwań córki.

Życie Marichuy upływa na ciągłym zdobywaniu pożywienia, które kradnie i zanosi do przytułku, w którym sama dorastała. Szczęście nie trwa jednak wiecznie. Dziewczyna zostaje zatrzymana i sądzona przez własnego ojca (o czym oboje nie wiedzą). Jej obrońcą zostaje Juan Miguel San Román, młody psychoanalityk.

Aby uniknąć więzienia, Juan Miguel bierze na siebie odpowiedzialność za dziewczynę i zabiera ją do swojego domu. Jednakże jego sytuacja rodzinna – jest wdowcem, mieszkającym z córką i teściową, która wyczuwając w Marichuy niebezpieczeństwo, na każdym kroku stara się uprzykrzyć jej życie – zmusza mężczyznę do znalezienia jej innego schronienia. Aby uniknąć kolejnych problemów, Juan Miguel instaluje sierotę w domu sędziego Patricia Velarde i jego żony Cecilii (prawdziwych rodziców Marichuy) oraz Estafanii, podającej się za ich córkę.

Juan Miguel i Marichuy szybko się w sobie zakochują i biorą ślub. Tuż po nocy poślubnej, dziewczyna odkrywa wielki sekret, jaki ukrywał przed nią Juan Miguel. Ucieka i zarzeka się, że nigdy już do niego nie wróci. Nie zamierza również powiedzieć mu o tym, że spodziewa się jego dziecka. Zamieszkuje wraz z Candelarią na hacjendzie Leoparda. Mężczyzna zakochuje się w Marichuy. Po narodzinach dziecka, Leopardo oświadcza się Marichuy i obiecuje zaakceptować jej syna jak swojego, jednak ta zmuszona jest wyznać mu prawdę iż jest mężatką. Jak się później okazuje, Juan Miguel i Leopardo znają się ze studiów. Teraz oboje będą walczyć o miłość Marichuy.

Uroda i słodycz Marichuy sprawiają, że przypomina anioła. Jednak ci, którzy uważają, że pozbycie się jej będzie błahostką muszą uważać, bo anioł czasem może stać się prawdziwym diabłem, więc… Nie igraj z aniołem!